HOUBAŘSKÉ PORADENSTVÍ

NA ÚVOD
Naše nabídka:

1. prodej hub na základě licence/osvědčení/ č.HSHMP18668/12 takto prodáváme houby sušené viz obrázky:č?

2. samozřejmě,že poradíme i s vaším příp.úlovkem příp.ukážeme naše pokusné místo nad penzionem

3. léčitelské postupy a konzultace (vše osobně)

Veškeré informace získáte na tel: +420 602 166 144 
mail: petrklíč@lipno-sumava.cz


Houby jak známo nejsou ani rostliny ani živočichové. Základní rozdělení z našeho hlediska je na houby ke gastro použití a na houby léčivé. Notoricky známé a běžně prodávané jsou preparáty např. z žampionů, hlív, shii-také a mnoha dalších. Účinná látka je v nich, ale obsažena minimálně.
Účinky dalších jsou medicínsky takřka neprozkoumány. Přitom bez nich nejde udělat např. sýr, víno, pivo, chléb a další a další, ale léčivé účinky? Snad jen penicilin. Na druhou stranu léčení v Asii je někde jinde.

My máme k dispozici léčitelské návody které nám na Šumavě zůstaly po odsunutých Němcích a staré rodinné metody. Zabýváme se kožními problémy, používáme masti.
Vše ostatní, jen po vaší konzultaci s lékařem. To ale platí i pro naše kožní léčitelství.

Uvádíme příklad, jeden z mnoha:

Lesklokorka lesklá je po věky považována za základní kámen čínské a japonské medicíny. V Číně je považovaná za houbu dlouhověkosti obdobně jako v Japonsku Shii-take.
Čínskými názvy Ling Zhi nebo Ling Chih je přímo označována jako houba nesmrtelnosti. Japonsky Reishi znamená božská léčivá bylina.
V asijských nemocnicích podávají pacientům extrakt z Lesklokorky ve formě sirupu a to na:
kardiovaskulární nemoci, bronchitida, astma, posílení imunitního systému, hypertenze, onemocnění žloutenkou, nespavost, migrena, dna, revma, sklerodermie, dermatomyositie, lupuserythematodes, alopecia aresty, myotonia atrophicans, dystrophia musculurum progresiva a další.

Tato houba se pěstuje ne z důvodů kulinárních, ale léčebných. Samozřejmě, že nalezená v přírodním prostředí je mnohem účinnější.

Fotogalerie (kliknutim obrázek zvětšíte)

Lesklokorka ze ŠumavyTakhle rostou nad PrimulouGastrosměs kde se požívá holubinka černající (snímek gastro Prag-autor) Naše nabídkaPokusná plocha nad PrimulouMuchomůrka červená