Jsme jediní na pravém břehu Lipna, byli jsme 40 let za dráty, pouze u nás se zachovala čistá příroda. U nás neriskujete - když nesvítí slunce, nabízíme jiné možnosti využití volného času...
Vzdálenost mezi Primulou a U Lišáka je 1 km přes most. Obě zařízení jsou v katastru Nové Pece.INFO O HOTELU

FOTOGALERIE

LOKALIZACE

KONTAKT A CENÍK

OBJEDNÁV. FORMULÁŘ

ZIMNÍ REKREACE

NA ÚVOD

Info o hotelu:

V případě obsazenosti pokojů se sociálním zařízením jsou k dispozici apartmány.

Zrekonstruovaný dům bývalé lesní správy - první zmínky pocházejí z roku 1520 ve spojení se jménem Marie Bernhard. Stojí v prostředí Národního parku Šumava - Bavorský les. Jeho součástí je restaurace pro 120 osob s barem, pohostinský dvorek a velká terasa 120 m2. Před hotelem je parkoviště pro 50 aut (bezplatné). Na pozemcích hotelu je možno stanovat nebo umístit přívěs.
Pod terasou se vlévá Schwarzenberský kanál do Novopeckého potoka v kterém je dostatek pstruhů. Maskotem bude živý lišák.
Jedná se o rekreační zařízení, které je cenově srovnatelné s cenami ubytoven a přitom nabízí daleko více a je tedy pochopitelné, že ne vše z takto široké doplňkové nabídky můžeme v plném rozsahu zaručit.

Zákazníci jsou vítáni se psy a kočkami.
Doporučujeme posezení u našeho krásného krbu.

Restaurace s pohostinským dvorem a vyhlídkovou terasou:

K dispozici je 120 míst, na dvoře se studnou 50, a na terase dalších 90. Restaurace s barem je vybavena moderní kuchyní, stereo televizí, hudbou a satelitem. VyIepšena je klasickým šumavským krbem, občas kulečníkem a šipkami. Na výběr jsou teplá a studená šumavská jídla se specialitami šumavské, španělské a dalších kuchyní. Suroviny většinou dodává ekologická firma BALOUN. Od této firmy bývají též v prodeji její eko sýry. Také nabízíme velký výběr ryb a zvěřiny. Ceny jsou solidní.

Rozsah jídelních a nápojových lístků U Lišáka není vždy garantován (ceny jsou z roku 2000).

Klikni na obrázky...

Vybavení:

K dispozici je 33 lůžek v pokojích různé velikosti z nichž některé mají vlastní sprchy a WC, ostatní vedle pokojů. Dalších 12lůžek je v apartmánech pro náročné. Je rnožno po dohodě používat lednice a užívat el. plotýnky /v případě obsazení celého zařízení jednou skupinou/. K dispozici je velká nabídka krajových jídel a je možno si objednat polopenzi, kterou se snažíme dotovat. Pokoje mají výhled na nejvyšší hory Šumavy Plechý a Srnrčinu a na volné šumavské slatě. Hotel stojí na rozsáhlých travnatých pozemcích, kudy protékají potoky. Použít je rnožno otevřené ohniště a další zařízeni.
V letní sezoně /od:1.5. – 30.10./ se netopí, pro zimomřivé půjčujeme za poplatek přímotopy.


Půjčovny:

nabízíme horská a cestovní kola, Iodičky, kulečník apod.


Koupání, možnost vodních sportů, sběr lesních plodů, houbaření, myslivost a rybaření:

K dispozici je celá plocha Lipna, Teplá a Studená Vltava a jejich soutok. Pro zájemce krytý plavecký stadion ve Volarech se saunou a masážemi. Nejrozsáhlejší souvislý lesní porost ve střední Evropě s rnnoha endemickými druhy rostlin a živočichů. Velmi zajímavý je např. máca, který žije přímo u hotelu.


Tipy pro turisty, cykloturisty a milovníky přírody:

Schwarzenberský kanál (tech. památka UNESCO), soutok Vltavy, mrtvý luh, Plechý 1380 m, Plešné jezero, kamenné moře, hora Smrčina s jedenácti sjezdovkami, Třístoličník, Lipno, Jelenské údolí, Schiftlerüv monument atd. atd. V dosahu je prales Boubín, Lenora, Český Krumlov (UNESCO), mnoho zámků a hradů, nedaleko je velké množství možností v Rakousku a Bavorsku. Veškeré informace je možno obdržet v hotelu.Vedle objektu je známá trasa pro cyklisty a on-line bruslaře Nová Pec - Horní Planá, která navazuje na trasu Stožec - Nová Pec.

Odkazy na stránky:

např.

http://www.jiznicechy.org/cz/hrad/vitek.htm

http://www.jiznicechy.org

http://www.ckrumlov.cz

http://www.prachaticko.cz