Dovolujeme si Vám nabídnout rekreační zařízení — HOTEL PRIMULA PENZION.
Vzdálenost mezi Primulou a U Lišáka je 1 km přes most. Obě zařízení jsou v katastru Nové Pece.
Primula, ač je v N. Peci, je vzhledem k rozsáhlým pozemkům daleko klidnější. Nikdo není rušen projíždějícími auty nebo zpěvem u táboráků. Je velmi vhodné pro rodiny s dětmi.INFO O HOTELU

FOTOGALERIE

LOKALIZACE

KONTAKT A CENÍK

OBJEDNÁV. FORMULÁŘ

ZIMNÍ REKREACE

NA ÚVOD

Info o hotelu:

V případě obsazenosti pokojů se sociálním zařízením jsou k dispozici apartmány.

Původně statek z roku 1530 ve vlastnictví Anny a Wenzla Reischových. Z původní stavby zůstaly zachovány obvodové zdi. Na pozemcích hotelu jsou pozůstatky 15ti nemovitostí. Statek se z počátku jmenoval Bierschuster, poté Primula (česky petrklíč). Stojí v prostředí Národního parku Šumava — Bavorský les. Jeho součástí je restaurace se zahrádkou a malým barem, půjčovna kol a lodiček. Před hotelem je velké parkoviště. Na pozemcích hotelu je možno stanovat nebo umístit obytný přívěs, jsou tam dětské prolézačky, houpačky, kolotoče, kurt atd.

Jedná se o rekreační zařízení, které je cenově srovnatelné s cenami ubytoven a přitom nabízí daleko více a je tedy pochopitelné, že ne vše z takto široké doplňkové nabídky můžeme v plném rozsahu zaručit.

Zákazníci jsou vítáni se psy a kočkami.
Doporučujeme posezení u našeho krásného krbu.

Restaurace se zahrádkou:

K dispozici je 48 míst a na zahrádce dalších 40. Je vybavena moderní kuchyní, stereo televizí a satelitem. Vylepšena je akváriem s ukázkami lipenských ryb, krásným krbem a občas kulečníkem a šipkami. Na výběr jsou teplá a studená šumavská jídla a to dle možností,upřednostňováno je stravování formou polopenze, pokud se vaří, suroviny většinou dodává ekologická firma „BALOUN“. Od této firmy bývají v prodeji též její EKO sýry.

V případě škol apod. je možno použít restauraci (jídelnu) jako učebnu.

Zde je ukázka jídel. lístků z restaurace U Lišáka (ceny jsou z roku 2000) /velký pasant/ s tím,že je možné,po domluvě,si jídla na druhý den objednat.

Restaurace Primula má jinou nabídku,ta se mění denně.

Rozsah jídelních a nápojových lístků U Lišáka není vždy garantován (ceny jsou z roku 2000).


Klikni na obrázky...

Vybavení:

K dispozici je max. 48 lůžek v 15 pokojích, z nichž některé jsou jsou vybaveny teplou nebo studenou vodou, novější sprchy a WC jsou nedaleko od pokojů. Je možno po domluvě a za předpokladu obsazení jednou skupinou používat lednice apod. V případě, že klesne teplota,pokoje se dají vytápět za poplatek akumulačními kamny (účtuje se jen elektřina, ne půjčení).V letní sezoně tj.od:1.5. - do:30.10. se netopí. Pokoje mají výhled na nejvyšší horu Šumavy Plechý, Smrčinu a na rozsáhlé travnaté pozemky se smrky patřící k hotelu. Pozor, je tam pěstební plocha mykologického ústavu. Použít je možné hřiště na volejbal nebo nohejbal, branky na malý fotbálek, otevřené ohniště, grill na dř. uhlí, lavičky a stolky na hotelových pozemcích. Kulečník, posilovací trenažer za poplatek. Nově mají některé pokoje WC a sprchu. Vedle objektu je známá trasa pro cyklisty a on-line bruslaře Nová Pec - Horní Planá, která navazuje na trasu Stožec - Nová Pec.


Půjčovny:

nabízíme horská a cestovní kola, Iodičky, kulečník apod.


Koupání, možnost vodních sportů, sběr lesních plodů, houbaření, myslivost a rybaření:

K dispozici je celá plocha Lipna, Teplá a Studená Vltava a jejich soutok. Pro zájemce krytý plavecký stadion ve Volarech se saunou a masážemi. Nejrozsáhlejší souvislý lesní porost ve střední Evropě s mnoha endemickými druhy rostlin a živočichů.


Tipy pro turisty, cykloturisty a milovníky přírody:

Schwarzenberský kanál (tech. památka UNESCO), soutok Vltavy, mrtvý luh, Plechý 1380 m, Plešné jezero, kamenné moře, hora Smrčina s jedenácti sjezdovkami, Třístoličník, Lipno, Jelenské údolí, Schiftlerüv monument atd. atd. V dosahu je prales Boubín, Lenora, Český Krumlov (UNESCO), mnoho zámků a hradů, nedaleko je velké množství možností v Rakousku a Bavorsku, kde je možno nakoupit. Další informace obdržíte v hotelu.

Zvláštní nabídka: silvestrovské, velikonoční a vánoční pobyty, jarní prázdniny pod Plechým.

V podzimních a zimních měsících jsou pořádány domácí šumavské zabijačky vepřů a beranů s příslušnou atmosférou.

Odkazy na stránky:

např.

http://www.jiznicechy.org/cz/hrad/vitek.htm

http://www.jiznicechy.org

http://www.ckrumlov.cz

http://www.prachaticko.cz